AriannaBunnyB
AriannaBunnyB AriannaBunnyB
  • 04-04-2018
  • Mathematics
contestada

Help with 44 please and show work

Help with 44 please and show work class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link

Otras preguntas

What is the value of x to the nearest degree? 25 15 65 45
Give an example of a theory in science
Which sentence correctly uses an objective case pronoun? A. Him and Doug left the house hours ago. B. The only children at the party are us and Sarah. C.
-27/50 write the fraction as a mixed number
a scientist wants his work to be published in a journal. which of the following sets of people will need to replicate the scientist's work before it can be publ
Identify the diameter of the disc. HELP ASAP!!
During the English Civil War, supporters of the king were mostly
all endothermic reactions produce heat and make surroundings warm. True False
What is the point slope form of a line with slope -5 that contains the point (2,-1)? A.y+1=-5(x-2) B.y-1=5(x+2) C.y-1=-5(x-2) D.y+1=5(x+2)
The expression 6(x − 5) means the -------- If x = 7, the value of the expression is ------- (Blank 1 ) 1. Sum of 6 and the sum of X and 5. 2. Product of 6 and