kieranbrooks13p6k14q kieranbrooks13p6k14q
  • 02-04-2018
  • Mathematics
contestada

In 2012 electricity cost 15p per unit.
A family used 3729 units.

In 2013 electricity cost 17p per unit.
The family used 3506 units.

How much more did the family pay for electricity in 2013

Respuesta :

dannielle
dannielle dannielle
  • 02-04-2018
15*3729=55935 p

17*3506=59602 p

59602-55935=3667 p more than in 2012
Answer Link

Otras preguntas

Who invented the artificial heart what purpose does it serve.
True or false? A person suffering from HIV/AIDS is more likely to become infected with tuberculosis.
Brainliest + 25 Points In the Full Block form, ___________________________. A) all the parts of the letter are lined up along the left margin B) the paragraphs
PLEASE HELP I REALLY NEED IT PLEASE HELP How did militarism affect Japan’s economy? The economy grew because the military spent money on new technology and weap
A current in a lamp is 25mA in 5 minutes. Calculate the charge flowing through it
Find the volume of the figure. please help!
Dave, a soccer coach, coaches 5 months out of the year. What percent of the year did he coach? a. 35% b. 41.6% c. 56.2% d. 98% HELPPP PLSSSSSSS
What is the area of this trapezoid? Enter your answer in the box ___ units2
giving brainliest question is in the picture loaded
Four important health benefits of Fiber are