reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

Why agar is used as a solidifying agent in culture media instead of gelatin
Give me your best quote winner gets brainiest. Here is mine " Die with memories not dreams."
In a survey of 1,372 office​ workers, 4.2​% said that they do not make personal phone calls. Find the actual number of respondents corresponding to the given pe
Select the true statement about trend lines. O A. A trend line should be as close as possible to the points. O B. A trend line connects the points. O C. A trend
Which is better wrist or arm blood pressure monitor
Assume that John Smith is a salesperson employed by McCrackin Company. Smith's regular rate of pay is $36 per hour, and any hours worked in excess of 40 hours p
Drama (genre): What is the opposite of dramatic irony?
what is 247*367 can you please help
Hello everyone can you answer this for me? What is A in the equation attached? Please and thank you.
Are you living for the future or the past?