holdyngarrettozce8t holdyngarrettozce8t
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

A 1 1/2-pound piece of turkey costs $7.98. A 6-ounce package of the same sliced turkey costs $2.49. What is the difference in price per 3-ounce serving?

Respuesta :

laylaadak2005
laylaadak2005 laylaadak2005
  • 08-03-2018
I got $14.72. Hopefully this helped. Btw, I'm sorry that this question was answered so many days after it was asked. 
Answer Link

Otras preguntas

Select the correct answer. Which verb form correctly completes the sentence? Ellas _______ hambre si no comen ahora. A. tendremos B. tendréis C. tendrá D. t
Which of the following Kingdoms does not have Heterotrophs? A. Animalia B. Plantae C. Protista D. Fungi
Other: Write down 5 dangers in your home​
What are the solutions of the equation x4 6x2 5 = 0? use u substitution to solve.
The English would become the dominant power in North America by 1750. What features were common to ALL of the English southern colonies and which were unique to
What protein in brown adipose tissue help to dissipate heat in hibernating mammals during winter?
Lets find the digit in blank space of thr following numbers so hat the number formed is divisible by 11.a.27.......3​
A 5,000 kg train is traveling at a velocity of 100 m/s and hits another train. The two trains stick together, and the new velocity is 50 m/s. What is the mass o
A business wants to acquire new customers and increase sales. Which strategy should the business select?
X is 30% of Y and Y is 45% of 600. What is the value of X?