hamaadsha
hamaadsha hamaadsha
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Ethan pays 52.80 for some more f the boxes work out the number of boxes he buys 1 box 2.40 2 4.80 and 5 12 10 24

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-02-2018
The pricing of the boxes seems to be consistently 2.40 per box. Ethan's cost is
.. 52.80 = 2.40 * (# of boxes)
.. 52.80/2.40 = (# of boxes)
.. 22 = # of boxes

Ethan has bought 22 boxes for 52.80.
Answer Link

Otras preguntas

Which point represents the opposite of -2?
Sarah performs an experiment to determine the effect of nitrogen on plants. She studies the effect of nitrogen on the growth of the root hair, height of the pla
What federal court has original jurisdiction over disputes between states? a. legislative court b. supreme court c. court of appeals d. district court?
what’s a haiku for the superbowl?
Is this prime or can it be factored?
who sponsored henry hudson's first voyage
What was the most important similarity between knights and samurai? a. They received land for their service. b. They both pledged loyalty to lords. c. They prac
Read the following line from the text: Some have patterns on their bodies that help them look like the ground. Which of the following would be considered patter
Which organism in the Alpine biome was once nearly extinct and is now on the endangered species list?
a tariff is a person who takes the risk of a new business enterprise true or false