parisowl5507 parisowl5507
  • 03-02-2018
  • Mathematics
contestada

A small box of raspberries costs $2. a large box of raspberries costs $6.the large box costs ? times as much as the small box

Respuesta :

shannonfayeatkovx2cr shannonfayeatkovx2cr
  • 03-02-2018
it costs 3 times as much and 6/2= 3
Answer Link

Otras preguntas

define meninges please give me ans
A pulley system is made of 3 pulley write its velocity ratio
पारमाणबोधक विशषण ३ तलका शब्दहरू विशेषणको कुन प्रकारअन्तर्गत पर्दछन् ? छुट्टाछुट्टै तालिकामा लेख : मेरी, भोजपुरी, त्यो, केही, ज्यादै, करोड, को, कुनै, तेस्रो, घुम
The perimeter of a rectangle is 18cm . if the length is (x+2), find it's width.​
Find the missing side length. Leave your answers radical in simplest form. PLEASE HURRY
What are the points of comparison used to compare the House of Representatives and the senate?
how do give people brainlist...​
Please help? You are trying to teach your friend how to complete a push up with proper form. Why is proper body alignment important? What are two tips you would
if three less than one half a number is equal to one-third of the same number, find the number​
Are there any kind of movies you dislike?