mariahproctor6
mariahproctor6 mariahproctor6
  • 01-12-2015
  • Mathematics
contestada

$299 for 4 tires this is unit rate i don't get this please help me

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2015
Well first I think you need to divided 
Answer Link
TortureMan
TortureMan TortureMan
  • 01-12-2015
Unit rate is when there is the price for one object, which means that each tire costs $74.75 for when the price is $299 or $75 if the price would round up to $300
Answer Link

Otras preguntas

All of the following are roles of the President's Cabinet EXCEPT? A.advise the president on any matter about which he seeks informationB.Cabinet secretaries are
Which statement correctly describes a thesis? A thesis expresses a viewpoint about a topic. A thesis asks a question about a topic. A thesis states a fact abou
Plants have male and female gametes (sperm and ovaries) and can reproduce sexually.
What is the square root of 121/49
va rog cei care vorbesc limba romana ajutati-ma! ce inseamna :Nominativ, Genitiv, Dativ, Acuzativ?
write a division problem that will have a 2 digit quotient and another division problem that will have a 3 digit quotient
To find the difference of 7- 3 5/12 how do yu rename the 7
1. The principal parts of a verb are A. base form, helping verb, past participle. B. base form, past tense, past participle, future tense. C. present te
how many different arrays are possible for 7
how did jourdan obtain his freedom