selen4306 selen4306
  • 01-01-2018
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of a quart of milk for $0.89?

Respuesta :

kyrstenhubbard123
kyrstenhubbard123 kyrstenhubbard123
  • 29-01-2020

Answer:

$3.65/gallon APEX

Step-by-step explanation:

Answer Link
tonythetiger78
tonythetiger78 tonythetiger78
  • 05-02-2021

Answer: 3.56/ gallon

Step-by-step explanation: AP3X

Answer Link

Otras preguntas

the sum of interior angle of quadrilateral equals 340 true or false
solve 7x 12.4=5x-7.6
what is ultrafiltration
which is the equivalent percent form of the fraction 3/8 ?
The product of -8 and x is -96.
Identify the sentence that uses adjectives correctly. a. if i'm not mistaken, that rose is the most reddest of all. b. if i'm not mistaken, that rose is the r
which of the following occurred after coalition troops entered Kuwait
Unfinished products used in producing other products
The mediocre teacher tells. The good teacher explains. The superior teacher inspires
what is the first step needed to solve 2 over 5 multiplied by x minus 6 equals negative 16