origelisamara
origelisamara origelisamara
  • 02-12-2017
  • Mathematics
contestada

Connor bought a pack of 4 notebooks for $8.20.What was the unit price

Respuesta :

nourahndaher
nourahndaher nourahndaher
  • 02-12-2017
8.20
------ = 2.05$/Notebooks
4
What I did I divided the price/ the notebook and found the answer 
Answer Link

Otras preguntas

Determine which set of numbers can be the measures of the sides of a triangle. A. 13, 10, 16 B. 1, 2, 3 C. 5.2, 11, 4.9 D. 208, 9, 219
Water (3070 g ) is heated until it just begins to boil. if the water absorbs 5.03×105 j of heat in the process, what was the initial temperature of the water?
PLEASE ANSWER FAST I WILL GIVE BRAINLYESY
Most evaporation occurs in large bodies of water, usually oceans, near the equator.true or falst
When does crossing over occur in meiosis? A prophase 2 B metaphase 2 C metaphase 1 D prophase 1
68.32 divided by 2.8
The study of life is called ____________ . Because life takes on such a wide array of forms, scientists have devised a hierarchy of levels of biological organiz
All of the following are examples of globalization EXCEPT Chinese factory workers use cotton grown in India to produce shirts to sell in the United States a f
Conjugate the appropriate verb which would be used in writing the following sentences in Spanish
Suppose V = 24 V, I = 0.1 A, mw = 46 gm, cw = 4.18 J/g∘K, mr = 8 g, and cr = 3.7 J/g∘K. If the water is initially at room temperature, how long will it take for