gretchenmangioox8lnt gretchenmangioox8lnt
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 7 yards of fabric. The total cost was $45.43. What was the average cost per yard of the fabric she bought?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-10-2017
Cost per yard  = 45.43 / 7  =  $ 6.49
Answer Link
joyceedenfield joyceedenfield
  • 29-01-2020

Answer: $6.49

Step-by-step explanation:

$45.43 / 7=$6.49

Answer Link

Otras preguntas

what is a watt equivalent to in terms of kilograms, meters and seco
Julio planted 16 daisies and 10 sunflowers. His neighbors goat ate 5 daisies and 5 sunflowers. Did the goat eat a larger fractioal part of the daisies or the su
HELP ME!!!!!!!!! Which verb form agrees with the subject and correctly completes the sentence? Firemen __________ dozens of cats each year. A. rescue B. rescu
Which development was most important in encouraging the growth of the cattle industry during the late 1800s?
An atom of element X has one more shell of electrons than an atom of beryllium, but it has one less valence electron than beryllium. Which element is element X?
what is an algebraic expression that has no like terms and no parentheses is in this form
which element from group 2A will form an ion that will have 36 electrons?
if a rock is sitting in the dirt, the normal force from the ground and________are acting on it
New Groton, Connecticut, is the location of the A. National Oceanic and Atmospheric Administration. B. Coast Guard Academy. C. Air Force Academy. D. Naval Comma
acceleration of gravity on jupiter