mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 24+ )
Otras preguntas
50 POINTS !!!! If 5 + 20 times 2 Superscript 2 minus 3 x Baseline = 10 times 2 Superscript negative 2 x Baseline + 5, what is the value of x? –3 –2 2 3
Dad says to Junior, "Hand me the screwdriver." Junior responds with, "Which kind, a flat-head or Phillips?" Which language barrier is Junior trying to overcome?
When partners have created a _______, all the partners assume liability for one partner's professional malpractice, but only to the extent of the partnership's
True or False: A deferred tax asset represents the increase in taxes refundable in future years as a result of deductible temporary differences existing at the
Christopher Columbus voyaged in search of a sea route to what land? a. the Caribbean Islands c. North America b. India d. none of the above Please
Evaluate the following expression. 1−4x(-3)+8x(-3)
Eric has plans to go to a play and already has a $50 nonrefundable, nonexchangeable, and nontransferable ticket. Now Ginny, whom Eric has wanted to date for a l
4. What are tandem repeats?
Compared to control condition, if a blood sample has high concentration of BPG, it will have a(n) _______ P50 and ______ affinity of O2 to hemoglobin.
Blood is transported from the veins of the ____________ into a hepatic portal system that drains the blood into the ____________ before this blood drains to the