makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

Which places constitute the Bermuda Triangle?​
How can i do well in my exams? i just need some tips! thanks :D
Which vowel sound is used in all three of the following words? meat, gear, tear A) short e B) long a C) long e D) short i
5. Convert the rectangular equation x² + y² - 6y = 0 into a polar equation. A. r = 6 sin theta B. r = 6 cos theta C. r = √6 sin theta D. r = √6 cos thea​
Given MTWBGK, find the values of x and y. B G T (4x-3)* 45° (11y + 6)² M K 41 W
Inequalities Which is the graph of the system x + 3y > -3 and y < 1/2x +1?
ALICE IN WONDERLAND/ALICE THROUGH THE LOOKING GLASS Do you think the novels and the play have the same audience in mind? What ages do you think the playwright a
Select the correct structure that corresponds to the name. 4-octyne A. CH3CH₂CH₂C = CCH₂CH₂CH3 -CEC- B. C. both
Can someone please give me the (Answers) to this? ... please ... I need help….
3. What fraction of a revolution does the hour hand of a clock turn through when: (a) it starts at 3 and stops at 11​