ccc37
ccc37
04-09-2017
Mathematics
contestada
$7.50 for 5 pounds ?
Respuesta :
jmallison
jmallison
04-09-2017
Assuming you are trying to get price per pound.
Divide 750 by 5 which equal 150 or $1.50
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 75+ )
Otras preguntas
If people use an ecosystem without damaging it then what they are doing is__ ?
- 15 + n =-9 I need help please explain it too
IF YOU ANSWER THESE 3 QUESTIONS! I WILL GIVE YOU BRAINEST!!! 15 POINTS!!! 1. Does exercise qualify as a drive and need? A. Yes, the body cannot function withou
Andrew is making some hot dogs for his School Movie Night. Buns come 16 to a pack and hot dogs come 6 to a pack. How many packs of hot dogs should he buy if he
which statement is true about points located in quadrant l on the coordinate plane
Given that f(x)= ax + bx, f(5)= 35, and f(-4)= 44 Find the constants a and b.
The repairman charged $40 dollars for the visit and then $20 every hour it took him to repair the stove.
If a translation of is applied to square ABCD, what is the y-coordinate of B'?
A rectangular prism is 20 meters long, 13 meters wide, and 20 meters high. What is the surface area of the rectangular prism?
Which part of an Apple best represents Earth’s crust? *Flesh *seed *skin *stem