jadaross132
jadaross132 jadaross132
  • 05-08-2017
  • Mathematics
contestada

Someone please answer this for me

Someone please answer this for me class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho queenlho
  • 05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

How much does NATO cost? Who pays for it?
A 30-year-old client whose mother died of breast cancer at age 44 and whose sister has ovarian cancer, is concerned about developing cancer. as a member of the
A student argues that in the real world, irrational numbers are never used. How do you respond?
let f(x)=4x-7 and g(x)-5+9x. what are f+g and f-g? what are their domains?
If lucinda has only $18 to spend and the price of kewpie dolls and the price of beanie babies are both $6, how many of each would lucinda buy if she were ration
You have lunch with a friend who was recently promoted to a management position. “congratulations!” you say. but she looks at you and says, “i’m not so sure.”
Whether a contaminated food such as tomatoes caused an outbreak of gastrointestinal disease is a simple example of:
To be a member of world Fitness Gym, it costs a $60 flat fee and $30 per month. Maria has paid a total of $210 for her gym membership so far. How long has Maria
The lobotomy was first developed in the late _____ by a portuguese neuropsychiatrist.
what is a topic sentence for alice in wonderland?