Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

can you help me with this one
Write the equation of the line in point-slope form, y - y1 = m(x - x1). Then solve for y by adding y, to both sides. The resulting equation is in the form y = m
Drag the correct number of pieces to show how to find the area of the shaded figure in two different ways. Pieces can be rotated to fit.
In this quote about personal essays from author Barry Lopez, which words are an oxymoron? It is, I think, the rarest of leisure, hard work mixed with hard pleas
Explain Negative attitudes towards work in governments​
How we’re all of the English colonies in America the same?
does sliver have a charge
If u can help Just Tell me where to graph to coordinates
Porque es importante enseñar el conocimiento científico
When objects collide without being permanently deformed and without generating heat, the collision is said to be elastic. A. True B. False