Gabbyrella14
Gabbyrella14
04-05-2017
Biology
contestada
Does this look right????
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-05-2017
Yes that answer does look right
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 27+ )
Otras preguntas
Jimmy wants to buy a scooter and the price is 50 dollars when he goes to the store the second time it is marked down 20 % whats the new price
An accident resulted in a man’s hand being cut off from his arm. Paramedics arriving first on the scene placed the cut-off hand in ice. The man and his hand wer
Which of the following is a producer? a. a crow that consumes a dead animal on the side of a road b. a fish that eats smaller fish for its food c. a giraffe th
Sebastian swam laps every day in the community swimming pool. he swam 45 minutes each day, 5 days a week, for 12 weeks. in that time, he swam 1,800 laps. what w
A taxicab starts at (1, -2) on the grid. It goes 3 blocks east and 1 block south to pick up a passenger. Then it goes 6 blocks west and 5 blocks north and drops
In a simple electric circuit, a 24-ohm resistor is connected across a 6.0-volt battery. What is the current in the circuit? (1) 1.0 A (3) 140 A (2) 0.25 A (4) 4
Find the acceleration of a train whose speed increases from 7m/s to 17 m/s in 120s
Find the equation that is equivalent to the quadratic equation shown. Explain why x² - 6x - 27 = 0 A.) x(x - 3) = 27 B.) (x - 6)² = 63 C.) (x - 3)² = 36 D.) (x
Jenna bought 5 pounds of apples for $6.85. What is the unit price per pound of apples?
A scientist uses 2.8*10^12 cells in one experiment, which is 2,000 times the number of cells she uses in a second experiment. Write the number of cells the scie