barbie312
barbie312 barbie312
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

Manuel bought 17 pounds of flour for $7. How many dollars did he spend per pound?

Manuel bought 17 pounds of flour for 7 How many dollars did he spend per pound class=

Respuesta :

jakeclauss17 jakeclauss17
  • 03-05-2017
.41 dollars a pound
.25 dollars an hour
Answer Link

Otras preguntas

How many grams of potassium nitrate (KNO3) arerequired to produce 5.00 g of potassium nitrite (KNO2)according to the equation below?2KNO3 — 2KNO2 + O2​
Simplify the following expression.
What’s the answer to this?
A letter to my friend on how I celebrated my birthday last month in french (to be written in the verb tense of futur simple)
Women earn less than men,on average,because
Find the volume to the triangular pyramid.
distance of 45km at speed of 15 km/h , how long did their journey take​
Need help with this
A lawn mower was originally priced at $450 but went on sale for 20% off. If Maurice bought the lawn mower and paid 5% sales tax, how much did he pay in for the
Can someone tell me a poem in sapnish