Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

Find the Perimeter of the Square with One side is 75cm
HELP ME PLSSSSSSSSSSS
What do you think are the easiest and hardest poetic devices.Explain why.
convert 36 inches to feet there are 12 inches in a foot HELP ASAP PLEASE>:)
The Rio Treaty of 1947 was a defense agreement between O the United States and Brazil. O the United States and Japan. O North America and South America. O the
Willa Cather's decision to write "A Wagner Matinee" from Clark's point of view means that readers __________. Question 4 options: are not likely to be intereste
ANSWER FOR EXTRA POINTS ⭐️⭐️⭐️
What we’re presidents Jefferson’s beliefs and how did he act on them?
0.75 mol hydrogen sulfide (H2S)
Unit 10: circles homework 6: arc & angle measures**please explain how you get your answer**