fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

factorise fully (please help) ​
In the figure shown, which pair of angles must be supplementary? (A) ∠AXY​ and ∠YXB (B) ∠DXA​ and ∠AXY (C) ∠DXC and ∠CXB (D) ∠YXB​ and ​∠CXB
The Wing Station wants the average price of the lunch meal deals to be $8. Lunch Meal Deal Prices Item Price ($) Deluxe hamburger $9 Reuben sandwich $7 Chick
describe the cycling of matter and flow of energy among living and nonliving parts of the carbon cycle.
Why does a spectroscope need a diffraction grating.
What is linear expansion​
HELPP Complete the ratio table. 5 1 30 6 60 _ 75 _ 80 _
why was andrew johnson being suspicious of abusing his executive power
Select ALL values of x that will make the following equation true. x^2 - 5x = 24 A.x = -3 B.x = 0 C.x = 4 D.x = 8 E.x = 12
Who was the power that Americans believed controlled their destiny?​