T7anliztamancessC T7anliztamancessC
  • 02-04-2017
  • Mathematics
contestada

If the total cost of an apple and a banana is $1.10 and the apple cost $1.00 more than the banana. how much does the banana cost?

Respuesta :

catniklau
catniklau catniklau
  • 02-04-2017
.10 because if the apple costs 1$ and the total was 1.10 that means the banana was just .10
Answer Link

Otras preguntas

What two major processes are involved in the oxygen cycle?
Can u paraphrase the quote ”let things take their course”
Can u paraphrase the quote ”let things take their course”
A 1 digit number and a 3 digit number have a sum of 205.  The same two number have a difference of 195, a product of 1,000 and a quotient of 40.  What are the t
How is the numeral 35.012 written in words and why
.is a pot holder a conductor or a insulator
What are two different ways to describe and label the layers of the Earth?
Was the Gold Rush a good or bad thing for the United States?
Rewrite the function c(x) =9(x+3) using the distributive property
Solving systems by elimination: 2x + 4y = -4 3x + 5y = -3 Please show me your work so I can do the rest myself. Thanks!