cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 24+ )
Otras preguntas
Choose the Answer. Which sentence uss its boldfaced module vocabulary term correctly? I argumented him until he finally gave in, and I won! Her argumentative
Jorden drives to the store at 30 miles per hour. On her way home she averages only 20 miles per hour. If the total driving time takes half an hour, how far does
A doctor's office mails a survey to each of its patients. The results of the survey are based off of the total number of patients. Which of the following co
Find an for the arithmetic series with s16 = -288 And a1 =-21
Which statement is a characteristic of a successful hoax? A. It causes widespread panic. B. It looks and sounds like the truth. C. It make
commercial jets fly in the lower stratosphere. what happens to thhe exterior temperature of these planes as they leave the stratosphere and return to the ground
6) What is the best way to combine these two sentences into one without changing the meaning? The Winter Olympics are fun to watch on television. Some of m
What is the purpose of a circuit breaker?
Which of the following statements is true? Temperature is the same as heat. Heat can travel through a vacuum. Heat has shorter wavelengths than visible light.
how is precycling different from recycling?