KazimT722111 KazimT722111
  • 01-11-2022
  • Mathematics
contestada

oranges cost $3.42 for 9 pounds at this rate how much would 12 pounds cost ?

Respuesta :

KenziU698678 KenziU698678
  • 01-11-2022

9 pounds of oranges cost $3.42 . At this rate the amount 12 pounds will cost will be greater than 9 pounds.

Answer Link

Otras preguntas

why did politicians practice conservative policies
Who was MOST responsible for the Declaration of Independence? General Washington Second Continental Congress British government unofficial colonial groups Briti
How does Anton P. Chekhov use language to show the change in the lawyer’s outlook on life?
What is the value of x in the equation 3x – 4y = 65, when y = 4?
complete the bar model.then solve .Abby has 16 grapes.jason has 9 grapes. how many more grapes dose Abby have than Jason
Which states are in the east coast?
How many free credits reports are you legally entitled to each year
1. Hakim has an abscessed tooth and needs a root canal. Which dentist will Hakim see for the procedure? A. A dental hygienist B. An oral surgeon
How did the Roosevelt Corollary and dollar diplomacy affect U.S. relations with other countries?
The density of balsa wood is about 170 kg/m³. Convert to g/cm³. Why do you think balsa wood, rather than oak or ash, is commonly used for building models?