soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

How do you solve this one 10x^2-25=x^2
Identify the pronouns: chelsea could not believe that her brother, peter, beat her at checkers. a. her b. chelsea, peter c. chelsea, peter, her, brother d.
what led to the creation of the cistercian order. explain how it is different from the benedictine order
If 255 g of water has 10.0 g of nacl dissolved into initially, how much nacl must be added in order to raise the mass percent of nacl by 10%
Nicholas bought 5 pens for $3 at this rate how much will he spend on 8 pens
Which of the following articles was most likely written by a physical geographer, based on the titles? a. “Comparative Urban Environments in the 21st Century: L
7+c> 33; c> 25 ? whats the answer
21 is 35% of what number?
5 inches equals how many centimeters
slope of j (0,0) , k (-2,8)