Rhbeowheve Rhbeowheve
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

Charlotte is buying milk. She can get 64 oz. for $3.00 or 80 oz. for $4.50. Which is the better deal, 64 oz. or 80 oz.?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-06-2022

Answer:

80 oz

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A provider admits mrs. smith to the hospital. she is there for five days. the provider sees her each day she's in the hospital. what subcategory of e/m code
What is the part of the brain that controls hunger and satiety ?
(slope/y-intercept form). then,give me the slope (m) and y-intercept (b) 6x+7y=-42
Help I’m stuck would be helpful
What factors should you consider when choosing between purchasing fitness equipment and joining a gym? If you were interested in starting a workout program, whi
Who do the animals believe is responsible for the windmill falling down? do you agree with them? why or why not?
HELP PLEASE!!! The food truck is selling sandwiches. It costs $7 each week to advertise the sandwiches. Each sandwich costs $4.25 to make and each sells for $6.
Which event must take place first in order for the appeals process to take place?the supreme court rules on a case.an individual is found guilty during a trial.
Which of the following helped to increase the influence of government regulation of business
Which of these expressions is NOT followed by "de"? 1) al lado 2) entre