tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

what is 0.034 as a percent
Solve z-5 /7 = -1 z=?
Although variations occur, plays usually follow a general pattern. a. True b. False
Which of the following describes a possible effect that an increase in carbon dioxide in the atmosphere would have on an ecosystem? A. Animal productivity w
If you have a sexually transmitted disease but are not experiencing symptoms. you will still know that you have it. you cannot pass it to a partner. you do not
Fats are the main substances essential for body growth and repair
What is the correct interpretation of the following lines from act IV, scene II, of Twelfth Night?
Water changes shape to fill the shape of its container. What is the best explanation for this? A. It's a physical property of water. B. It's a chemical propert
Please help! I need a short summary about the Chinese culture.
Which three quantities can be used to calculate acceleration? A. velocity, position and mass B. time, distance and position C. initial velocity, time and force