lulBree250
lulBree250 lulBree250
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

If 3 pieces of candy cost $0.45, how much would 9 pieces of candy cost?

Respuesta :

daniella4979 daniella4979
  • 01-02-2017
Nine pieces of candy would cost 0.90 cents 
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-02-2017
The answer is $4.05 just simply multiple 9×0.45=$4.05
Answer Link

Otras preguntas

Ritu started a business and borrowed a certain sum at 14% per annum for 1 year, the interest being compounded semi annually. If she cleared the account by payin
Egyptians used what technique to try to cure disease
There was fighting between the British and Americans before there was an official Declaration of Independence. True False
Juan ordered 20 pizzas for a party. 45% of the pizzas have 8 slices each. The remaining 55% of the pizzas have 12 slices each. Complete the model. Then complete
what is the biggest state in the USA?
Dakota is using operant conditioning to get his dog Rover to bring him his slippers. He sounds a bell, has Rover bring the slippers, and reinforces the behavior
Enter numbers to evaluate - 13-(-23). - 13–(-23)=-13+ Pls help me
This is a hard problem
A substance is round in one container and has a volume of one liter. In a much larger container, the substance is rectangular but still has a volume of one lite
the United States, whose economy exhibits elements of both capitalism and socialism, has what is known as a ______ economy?​