flemmingdaniel81 flemmingdaniel81
  • 04-05-2022
  • Mathematics
contestada

Shelly buys some pies that cost $5.35 each and a cake that costs $17.50. Which expression can be used to find the total cost of a pies and the cake? NEED HELP QUICK​

Respuesta :

621050 621050
  • 04-05-2022

Answer:

22.95 (Addition)

Step-by-step explanation:

Add the numbers

Add $5.35 + $17.50

Answer = 22.95

How did we get it? ( Added the numbers)

Have a good day :D

Answer Link

Otras preguntas

should students be paid for having good grades ? this is a topic i'm writing about i need help writing about it please help me its kinda hard knowing that ameri
What is false imprisonment?
what is 29 over 10 in simplest form
The questions below refer to the selection “Digging.” A metaphor is a kind of — a. stanza c. comparison b. simile d. poem
What increased the size of the United States and provided a Southern seaport? purchase of Louisiana the Oregon Territory westward expansion
Which volcano is built from piles of ejected rock fragments? Select one: a. shield b. cinde cone c. strato
Development of Muslim nationalism in the 20th century
What is the probability of flipping a coin 8 times getting heads 4 times
what instrument would scientist use to take measurements in the upper troposphere A. x-ray monitor B. ice core bore C. weather balloon D. underwater sonar
What is the standard form of the number in the calculators display? 2.3e-9 A: 0.00000000023 B: 0.0000000023 C: 2,300,000,000 D: 23,000,000,000