samcute7298 samcute7298
  • 04-04-2022
  • Mathematics
contestada

Which is a better price: 5 for $1.00, 4 for 85¢, 2 for 25¢, or 6 for $1.10?

Respuesta :

sbrookef sbrookef
  • 04-04-2022

Answer:

2 for 25

Step-by-step explanation:

all you have to do is divide money by the number of items.

Answer Link

Otras preguntas

what do i need to file taxes
what is the correct definition of suffrage
most dangerous cities in the world
consequences of drinking and driving
If Tim and Terry started to run in opposite directions with the speeds of 90 feet per minute and 11 feet per minute respectively, how far away from each other w
What new cultural developments accompanied the prosperity and suburbanization of the 1950s? How did intellectuals regard the highly organized and homogenized ne
what are the benefits of green tea
What are the weaknesses in writing a letter?
a beaker was going to arange 432 desserts into rows of 28 the baker divides 432 by 28 and gets a quotient of 15 with remainder 12
how to prevent dry socket