skyekwilliams123 skyekwilliams123
  • 04-04-2022
  • Mathematics
contestada

hi i need help can somebody answer this question and give an explanation

hi i need help can somebody answer this question and give an explanation class=

Respuesta :

sbrookef sbrookef
  • 04-04-2022

Answer:

0.30

Step-by-step explanation:

Each marker costs 30 cents each (0.30$)

you have to divide the amount of money (6) by the amount of markers (20)

6 ÷ 20= 0.30

Answer Link

Otras preguntas

Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
which city was located nearest the nile river delta
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
which city was located nearest the nile river delta
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???