mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The power to collect taxes is an example of A. a concurrent power B. an enumerated power C. a reserved power D. a denied power
The height of a mountain is 29,027 feet. Which measure is the best estimate for the height of the mountain? a 2 × 10 3 feet b 2 × 10 4 feet c 3 × 10 3 feet d
With aluminum, bromine, carbon, argon which element would lithium most likely form an ionic bond
Solve this equation: 3x-1/5-2/9x=124/5 Simplify by combining like terms. Which terms can be combined? I DO NOT UNDERSTAND!! Please help
What is the significance of dunbar's discovery of the garbage dump near the fort?
They have budgeted $3,000 for their reception, if the reception hall charges a $70 cleanup fee plus $35 per person, find the greatest number of people that they
What is the greatest common factor (GCF) of 28 and 98? im stupid lolz XD
if y = - 4 when x = 10 find y when x = 5
are absolute values always positive? explain.
Why did Peter the Great visit Western Europe? A. to get ideas for modernizing Russia B. to make plans for an invasion of Europe C. to form alliances wit