Sammccutchen026 Sammccutchen026
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

Rate to unit rate, what is the unit rate of a case of 24 bottles of water for $4.99 ?

Respuesta :

niayalitt4 niayalitt4
  • 03-03-2022
It will be around 20 cents per bottle!

Have a nice day!
Answer Link

Otras preguntas

The roof word of action
Mary and Jane went on a tour together. Mary brought twice as much money as Jane. After Mary had spent $800 and Jane had spent $240, they had equal amount of mon
Which type of sentence is this? During World War I, President Woodrow Wilson kept sheep on the White House lawn and raised money for the Red Cross through the
The vietnam war differed from the korean war in that the vietnam war.
The price of a used car that Billy is buying is $5,000. If he has to pay 8% in taxes, how much will be have to pay for the car including taxes?
please help i am confused
How do you think more women can become involved in coaching professional sports? How can women overcome the barriers they currently face? Explain your ideas.
How can you describe the relationship between height and pressure?
The graph here shows a generalized population of deer on plateau. The primary food source for these deer is grasses on plateau. The area has been cleared of nat
I need help this is so confusing