001397828
001397828 001397828
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

Anyone know the answer be mindful both cupcakes are a Dollar.

Anyone know the answer be mindful both cupcakes are a Dollar class=

Respuesta :

abbsbinks
abbsbinks abbsbinks
  • 01-03-2022

Answer:

6.5 dollars in total

Step-by-step explanation:

7 halves would be worth 3.5 dollars

and 6 halves would be 3 dollars

so the answer is 6.5 dollars

Hope this helps! :)

Answer Link
acoren28
acoren28 acoren28
  • 01-03-2022

Answer:

It would be 6.5 dollars. good luck

Answer Link

Otras preguntas

2. The sum of six and four times a number is 29.
Suppose that the price of gasoline is $3.09 per gallon. (a) Generate a formula that describes the cost, , of buying gas as a function of the number of gallons o
How were the spanish able to conquer the native Americans with relative ease?
-(-3)2 – 4(-3) – 4.
Which inequality has the same value for x as the inequality - 2x > -14 Question 3 options: -7x < -49 3.5 > -0.5x 3x ≤ 21 35 > 5x
Alyssa had $289 to spend on seven books after buying them she had $16 how much did each book cost
The point (0, 0) is a solution to which of these inequalities?
For each of the following aspects of American society that he mentions, describe how he argues that fast food has altered it: (A) The American Diet (B) The Ame
The plasma membrane of eukaryotes contains all of the following EXCEPT Multiple Choice sterols. peptidoglycan. phosphoglycerides. sphingolipids.
Where would the parentheses go in this problem? 2+3×4×4 +1= 53