maxvaz107
maxvaz107 maxvaz107
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

we can buy 32 ounces of lemonade for $6.08 How much does it cost per ounce.

Respuesta :

AlexHiar
AlexHiar AlexHiar
  • 02-02-2022

Answer: $0.19

Step-by-step explanation: divide 32 by $6.08

Answer Link

Otras preguntas

find the circumference with radius (Y) cm?​
Whats the value of the question
the radius of a ball is increasing at a rate of 2 mm per second. how fast is the volume of the ball increasing when the diameter is 40 mm
Solve for X and Y 1. y = 2x 6x + 3y = 12 2. y = -4x + 2 y = 6x - 8 3. y = x - 4 -4x - 6y = -16 4. x = 3y + 1 2x + 4y = 12
PLEASE HELP ITS TIMED Your teacher describes a population of fish that live in a coral reef. Some fish are dark orange (the same color as the coral); other fish
Where is oxygen added to the blood?
According to eisenhower, what was the best course of action in response to the attack on egypt? involve the united states in the hostilities discuss the attack
During gym class, Lenny, Lonnie, and Lainey measure the length of their long jumps. Lenny’s jump is ⅔ times the length of Lainey’s, and Lonnie’s jump is 1⅓ time
A unicycle wheel has a diameter of 12 inches. How many inches will the unicycle travel in 6 revolutions? Round your answer to the nearest hundredth of an inch.
What is the second quantum number of a 3p3 electron in phosphorus 1s22s22p63s23p3