madisondeluna madisondeluna
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

If the cost of 16 bar of chocolate costs $84. Find the cost of 28 bars of
chocolate.

Respuesta :

theguycallednub
theguycallednub theguycallednub
  • 02-02-2022

Answer:

16 bars=$84, meaning that one bar cost 5.25

28 bars=$147

Answer Link

Otras preguntas

Explain how you know that the some of 12.6, 3.1, and 5.4cis greater than 20
What's the answer ??????
What is the answer to number 4?
What orgin is josie?????
Which of the following is an example of how economic motives helped spread European Imperialism?
a store marks up sporting goods 27%. write an expression that equals the retail price of an item with an original cost of p dollars?
Which coordinate pair is in the solution set for y < 1 − 6x?
What is 1 and 3\11 as an improper fraction?
Evaluate x 3 for x = 2.
Identify the subject take the elevator to the third floor and walk to room 104