switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

Directions: Find the inverse of each number. Additive -3 = 14 = -28 = -1/5 = Multiplicative 2/3 = 6/18 = 5 = 11 =
What if you had just watched a breaking battle? Write a journal entry describing the event. Be sure to use details from the Article.
Read the following excerpt from Levitt and Dubner’s Freakonomics. There is a tale, “The Ring of Gyges,” that Feldman sometimes tells his economist friends. It c
Lysis is best described as: A. When a cell takes in too much water from Osmosis, swells, and bursts. B. When a cell loses too much water from Osmosis, and shrin
which two values of x are roots of the polynomial below? x^2 + 5x + 9
there are 20nstudents in a math class who have brown hair this represent 80 percent of the students in the class with equation can be used to find the total os
the allowance for doubful accounts is adjusted
Which absolute value function defines this graph?
what time......the first bus.......(leave) for kathmandu?​
The figure below shows a square ABCD and an equilateral triangle DPC: ABCD is a square. P is a point inside the square. Straight lines join points A and P, B an