channelesparza
channelesparza channelesparza
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 24 spiral notebooks cost $3.60. What
s the cost of 1 notebook?

Respuesta :

liliannamiron
liliannamiron liliannamiron
  • 04-01-2022
0.15 cents just divide 3.60 by 24 hope this helps !
Answer Link
kennymashaney kennymashaney
  • 04-01-2022

Answer:

15 Cents each

Step-by-step explanation:

3.60 Divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

a yogurt cost 35p each how much can be bought with £3?
Kara is 18 years younger than Joseph. Twelve years ago, Joseph was 4 times as old as Kara. Find their present ages.
Whose unexpected reaction after one of George Whitefield's sermons demonstrated how powerful Whitefield's preaching style was?
PLEASE HELP I GIVE THANKS
How did World War II change the United States’ position in world affairs?
what is deviation from mean
Which jobs use electromagnets?
Which was a result of the War of 1812? A. New Orleans was returned to French control after a victory by Napoleon's army. B. Americans voted President James Madi
Earth's population continues to grow daily. Which of the following statements best illustrates a possible consequence of such rapid growth?
why do fractions need to have a common denominator before you add or subtract them?