jennylynn0731 jennylynn0731
  • 02-01-2022
  • Mathematics
contestada

The cost for a pack of 25 pens is4 .75
Find the unit price in dollars per pen.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

hypelearner
hypelearner hypelearner
  • 02-01-2022

Answer:

0.20

Step-by-step explanation:

4.75 divide by 25 = 0.19

then 0.19 rounds to 0.20

Answer Link

Otras preguntas

I need the answer asap
Is the sequence geometric? If so, identify the common ratio. 256,64,16,4
if 2000 kcal of energy would be available in grass, how much energy would be availabele to the cow that eats the grass? to the human that eats the cow?
How did WW2 affect civilians?
who is the commander in chief of the texas forces
which of the following is NOT an indication of a chemical reaction? a) a substance dissolved b) formation of a precipitate c) color change d) the container g
Solve For 'X'. Round to nearest hundredths and include labels. TIP; Might want to change your calculator to "RAD".
PLS HELP WILL GIVE BRAINLIEST
Why did Lord Cornwallis move his main army to the Yorktown peninsula? He thought the British fleet could reinforce his position. He was desperate for ammunition
Which term names the offspring of a cross between two true breeding parents? A. P generation B. first generation C. first alleles D. first genes