jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

Compare and contrast the ways that the artists use texture in the image shown.!!!!!! PLEASE HELP ME THIS
What is -x+y +2x+y ?
Pls help!!! Thank you! (((:
What your stance is on child labor are you for it or against it
5x-10y+15z find the equivalent expression by factoring
What is an enumerated power of Congress? A. a power specifically named in the Constitution B. a power given to it by the Supreme Court C. a power considered
The sum of -7 times a number and 8 times the sum of the number and 1 is the same as the number minus 7
please help me if possible
I ran 240 times last year. I swam 712 times last year. I played soccer 189 times last year. Howmany times did I exercise last year in all?​
describe the transformation f(x) = 2x + 1 -> g(x) = -8(x + 4) - 1