AmogusContent
AmogusContent AmogusContent
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ME I NEED THIS DONE ASAP NO LINKS !!!

PLEASE HELP ME I NEED THIS DONE ASAP NO LINKS class=

Respuesta :

mercedescreech
mercedescreech mercedescreech
  • 02-12-2021

Answer:

it would be 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
skylergarrison0404
skylergarrison0404 skylergarrison0404
  • 02-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

4(6y+1)

4×6y=24y

4×1=4 so you take 24y+4, so 4 would be your answer, your having to multiply 4 to get 24y and etc

Answer Link

Otras preguntas

The ratio of campers to counselors at a summer camp is 6 to 1. Which table correctly shows this ratio for each age? Responses
A 7-gallon jug of water costs $22.40. What is the price per pint?
decrease 380 by 2.9%
You say me When you count by tens. I am the 7th number you say when you start at 10. Then I am……
what does SNCC Approach
A piece of copper metal weighs 2.3 grams had a temperature increase from 5.2 °C to 9.6 °C. How much energy was supplied to the gold for this temperature change?
Bill $42 tax 9% tip 13%
Different for individual animals depending upon their place in the social hierarchy. a) True b) False
how to read a periodic table?
If your essay only refers to one text (story or poem), and you list the name of the story or poem in your introduction, you DO NOT need to include the author's