Leraalempe
Leraalempe Leraalempe
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

please help asap…………

please help asap class=

Respuesta :

saddlebrat16 saddlebrat16
  • 01-12-2021
It’s a linear function because each x value belongs to only one y value and only one y value belongs to one x value
Answer Link

Otras preguntas

there is $100 in my piggy bank. My friend and I went to the mall and i spent $20. How much money do i have now?
What would be most useful to help make a simple compass a nonmetal bar,a round metal can,a small iron nail,or a Quartz needle
PLEASE CHECK MY ANSWERS (PART 1)
which Enlightment thinker wrote that people in society are bound to one another by an implicit ' social contract,,
luke jogged a total of 56.5 miles last week. if luke jogged the same distance,d, each day for 3 days and half that distance on each of the reamaining days, whic
3-2i/5i+2 What is the solution?
How to make a mixed fraction
If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.
what does ich hoffe, dass Sie und Ihre Familie geht es gut
Simplify. 26 + (–3) ∙ (–8) A. –184 B. –2 C. 2 D. 50