Siripulakandam Siripulakandam
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

Melissa can buy an 8 pound bag of dog food for $7.20. Which bag has an equivalent cost?

Respuesta :

chrisapplestudent chrisapplestudent
  • 01-12-2021
why is melissa buying 8 pounds worth of dog food holy shzt anyways the 4thhh
Answer Link

Otras preguntas

Which lines describe the ice wrapping the tree branches? A. As the breeze rises, and turn many-colored As the stir cracks and crazes their enamel.
An auto accident has occurred. The car was traveling on an asphalt road with a drag factor of 0.75. The braking efficiency was 100%. The car left skid marks of
What is NOT true about contracts? They are legal agreements. They can be either oral or written in some cases. Both parties have to be legally competent to ente
The answers for the blanks
Match the products of rational expressions with their simplest forms. Tiles -3x^2/2y^2 x y^2/9x 5y^2 /10x^2 X 4x^2/y 9y^2/5x x -10x^2/3y 14x^2/5y x -10y/7x
Why do new species evolve more rapidly after a mass extinction?a. Few organisms survive, which allows the remaining organisms to reproduce rapidly.b. Mutations
If the graph is that of f(x), name a point that lies on f-1 (x).
In a chart like the one show list five problems facing the south after the civil war and at least one
Which equation represents a line that is perpendicular to the line with equation y = 2x − 8?
This is so hard help me