aspencer6940 aspencer6940
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

3 pounds of peanuts for $7. 50. How much is the cost per pound?.

Respuesta :

ali14446x ali14446x
  • 01-12-2021
It’s 1.333333333333333 per pound

7,50 divided by three
Answer Link

Otras preguntas

How do the photographer Spencer Black achieve the light effect in the photograph of the Blue Ghost Fireflies in Brevard, North Carolina?
In 1900 most of the nearly 5 million women who worked for wages worked in
Which basic right does not belong to an accused person in the US criminal justice system?
How to find the slope of a line with one coordinate and the x intercept
During which step in the sales cycle do you summarize the prospect's goals and objectives, solve the problem(s), and develop the solution?
a speed limit of 100 kilometers per hour is approximately equal to 62 miles per hour. write an equation relating kilometers per hour , k to miles per hour , m.
Can you do surgery without being great with hands
A graphic designer usually intends to please one individual patron. a. True b. False
Use the compound interest formula,     . kelly opened a savings account with $500 she received at eighth grade graduation 4 years ago. the account pays 2.5 pe
Choose all the answers that apply. during the cardiovascular drills _____. you constantly monitor your intensity level you reach your maximum heart rate you sta