beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 liters of paint for $ 60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2017
It costs $24 per liter.
Answer Link
FastLearner
FastLearner FastLearner
  • 03-01-2017
It would be 24$ per liter
Answer Link

Otras preguntas

Gertrude Belle Elion was born on Jan. 23, 1918, in New York City. She graduated from Hunter College in New York City with a degree in biochemistry in 1937. Unab
What is the slope of the line on the graph?
Negative correlation
On a farm, the farmer decides to give pizza to her 15 ducks as a special treat. She orders 3 pizzas, and the total price is $23.46. What is the unit price of ea
Punjabi use in which country
what is the empirical formula of the compound whose molecular formula is P4O10
List the differences that you find in the 12 tables and the bill of rights
Some history help? please thanks:)? What led to many of the reform movements that were started in the early nineteenth century? labor and enthusiasm politics
I dont understand how to do this PLEASE HELP
What are some ways rocks can change which might make stratigraphy less reliable