rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

If f(x) = 3x^2 + 2 and g(x) = x^2- 9, find (f-g)(x). O A. 4x2 - 7 O B. 2x2 +11 O c. 2x2 - 7 O D. 4x2 +11
How does the poem's mood and tone change in each of these stages? "O Captain!My captain!
How does Machiavelli try to "sell" his text to Lorenzo di Medicci?
How did Thomas Jefferson influence the development of democracy in the United States? A Hewes Enlightment principles to help explain why the United States was d
i dont get it plz help
extravagant expenditure in feast festival obstructs the development of society​
Tapestry Corporation will spend $1 million for special production equipment. Shipping and installation charges will amount to $175,000 and an initial increase i
The Closed Fund is a closed-end investment company with a portfolio currently worth $200 million. It has liabilities of $3 million and 5 million shares outstand
Vaughn Company uses a periodic inventory system. For April, when the company sold 450 units, the following information is available.
The base of a regular pyramid is a hexagon.