frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 12+ )
Otras preguntas
Marguerite made the table to compare to a metric measures of l
Line l contains the points (3,1) and (4,4). If line m is a different line, parallel to line l in the same coordinate plane, which of the following could be the
who was a king of mesopotamia he tried to make his queen happy by building the hanging gardens of babylon one of the seven wonders of the ancient world
When a mixture of water, sand, and salt is filtered, what passes throughthe filter paper?(1) water, only(2) water and sand, only(3) water and salt, only(4) wate
explain how did the creation of new states change the political boundaries of the great plains
the primary purpose of the 1969 Native American occupation of Alcatraz was to...?
Which is the correct pronoun:Someone has left______wet towels on the bathroom floor. his or her or their
Given the balanced equation: 4Fe(s) + 3O2(g) ==>2Fe2O3(s) + 1640 kJ Which phrase best describes this reaction? (1) endothermic with DH = +1640 kJ (2) endothe
1. During World War I, the increase in home gardens was an example of which of the following? A. campaigns to overcome shortages caused by ships being sunk B. c
Which formula represents an ionic compound? (1) NaCl (3) HCl (2) N2O (4) H2O