Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

A ladder is propped against the side of a building making a 30 degree angle with the building. If the base of the ladder is 15 feet from the base of the buildin
2) What did the British and French do to protect their claims?
how can non verbal cues be both a bridge and hindrance in communication?
write an essay of one page. your essay should include descriptions how of human rights were violated​
In what year did West Nile virus infections peak in the United States? Which states were most affected?
why do we care if we destroy anmails home​
Which state was most affected by West Nile virus infections in 2012?
Can someone help me write a code in python to find the sum of all the odd numbers from 1-301. In which python makes a list of all the odd numbers and uses a lo
Do you think a casual language register would ever be appropriate for a Nobel speech?
Can you help me with this question please?