makaylajacksgarage1 makaylajacksgarage1
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

Mike had $25 to spend on three pens.
After buying them he had $19. How
much did each pen cost?

Respuesta :

anthonystegman123
anthonystegman123 anthonystegman123
  • 04-09-2021

Answer:

mike spent 6 dollars, each pen cost 2$

Answer Link

Otras preguntas

why did el patron save matt’s brain in the first place
In the space provided, compare and contrast the role of production designers on a small budget production and a large budget production. Include examples in you
How can this sentence be changed into a compound sentence? Muriel will hand out the yearbooks you can pick one up in the student government office. • A. Add a c
Find the Slope Using the slope equation
How would ancient astronomers from Silla have observed the movement of stars and other objects compared to astronomers today?
I’ll give BRAINLIEST if correct
62. Triangle ABC has vertices as shown. What is the area of the triangle? A. √72 square units B. 12 square units C. √288 square units D. 24 square units A(1,4)
you deposit $4000 in an account earning 4% interest compounded quarterly. How much will you have in the account in 10 years
What is the formula of Sodium Sulfide? A) Na3S₂ B) NaS₂ C) Na₂S D) Nas
26. Which of the following is an equation for the line that is perpendicular to the line y = 2x - 9 and passes through the point (-4,5)? A. y = 2x+7 B. y = -1/