justasking88 justasking88
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 3 pounds of grapes for $2.25. Dan bought 4 pounds of grapes for $3.00. Answers- y=3/4x. y=2x. y=3x. y=1/3x

Respuesta :

oakleyhaskell
oakleyhaskell oakleyhaskell
  • 01-09-2021
The answer is y=3/4x
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is NOT introduced as a complication in Act I? A)The Capulets and the Montagues are feuding. B)Lord Capulet favors Paris as a suitor fo
In the moss life cycle the diploid embryo grows into a sporophyte. This sporophyte grows out of the A. spore. B. antheridium. C. female gametophyte. D. male
Being socially healthy can result from being emotionally healthy. True or false
In a communist economy, all economic activities are controlled by_____ . Such economies are also known as_______ . 1. A. Individuals B. The business Owners
If a quadrilateral has Sides that measure 4 in. and angles that all measures 90, we can consider the quadrilateral to be a/an
Images produced by a flat mirror are _____
Hypertension is NOT a type of cardiovascular disease. Please select the best answer from the choices provided. T F
What was the main reason behind the Sepoy Rebellion of 1857?
Question 19.19. Which occurred in the United States in the decades after World War II? (Points : 3) the rise of fascism A "red scare" high unemployment economi
Running neck and neck throughout the race were Gina and I.