batesrhonda batesrhonda
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

if oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

Respuesta :

FruitNut
FruitNut FruitNut
  • 01-09-2021

Answer:

$54 Dollars

Step-by-step explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

Answer Link
maliyahclays
maliyahclays maliyahclays
  • 01-09-2021
$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.
Answer Link

Otras preguntas

Which is a statistical question? Will give BRAINLIEST
GIVING 100 POINTS IS YOU CAN ANSWER THIS QUESTION RIGHT!
2. What themes or trends do you see arising from these chapters? Based on these, what do you think Steinbeck'si message is?
1. What is the Skeletal system? 2. What does the Skeletal system do? 3. Name 3 different muscles in the upper body 4. Name 3 different muscles in the lower body
2 1/2 units x 2 1/2 units Area = units
My shoes get soaked whenever it rains a lot. A.simple B.compound C.complex D.compound-complex
please answer!!! Nigeria's government is like which country? * A. Japan B. Great Britain C. United States D. Australia
Order of organs involved in digestion Reorder answers 1.Mouth Reorder answers 2.Chewing Reorder answers 3.liver makes bile Reorder answers 4.Stomach Reorder ans
the question is on the picture
The graph of y = f(x) is shown below. What are all of the real solutions of f(x) = 0?