basaniprecious40
basaniprecious40 basaniprecious40
  • 03-08-2021
  • Mathematics
contestada

of a loaf of brown bread costs R6, how much will 4 halves cost?​

Respuesta :

loconte loconte
  • 03-08-2021

Answer:

R12

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-08-2021

Answer: R12

Explanation:

Cost of 1 loaf = R6

Cost of 4 halves = 6/2×4

= 6 × 2

= R12

Please click thanks and mark brainliest if you like

Answer Link

Otras preguntas

help please i’ll try to give brainliest:)
Someone help please im really stuck on this one
Giving brainliest to most accurate answer. Please answer within 5 minutes!
Is 5 a factor of 6w + 30? yes no HELP PLSS HELP
Need help ASAP Will make you brainlist
Consider the following code segment. int[] arr = {1, 2, 3, 4, 5}; Which of the following code segments would correctly set the first two elements of array arr t
A) Briefly explain ONE factor that contributed to the lack of manufacturing in the South during the first half of the 19th century B) Briefly explain ONE advant
Is 12r - 5 the same as -5 + 12r I'm so tried plz help-
What do we know about the government in the Indus Valley? a. They had a weak government with no administrative buildings b. They did not have a government or ad
Please help me with this